top of page

UZMANLAR

Ayşegül ÜLKÜ | Klinik PsikologAile Danışmanı

aysegul.ulku.jpg

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İngilizce) bölümünü 2005 yılında tamamlamış ardından  İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi (420 saat) ve Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

Şema Terapi Eğitimi, BDT Teori ve Beceri Eğitimi,  EFT Yöntemi ile Sosyal Fobi, Korku, Kaygı  Kekemelik, Stres, Sınav Kaygısı gibi Problemlerin Çözümü Eğitimi, Temel Nöroloji Eğitimi,  Psikolojik Testler – Çocuk Objektif Testler Eğitimi , Oyun Terapisi Eğitimi ,Grup Terapileri Eğitimi, Wisc-r Zeka Testi, MMPI eğitimlerini tamamlamıştır.

Lisans öğrenimi sırasında Doğu Akdeniz Kolejinde staj yapmış, birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almış aynı zamanda grup terapileri ve psikodrama etkinliklerine yardımcı terapist olarak katılmıştır. 2008 yılında Özel Dilko Eğitim Kurumlarında çalışırken bireysel öğrenci koçluğu ve sınav kaygı grupları oluşturmuş, öğrencilerin sınava hazırlık aşamalarını birebir takip etmiş, tamamını Türkiye’ nin sayılı üniversitelerine yerleştirerek sınava hazırlık aşamasında öğrenci psikolojisinin önemini vurgulamayı başarmıştır.

İstanbul Barosu'nun Metro Çalışan Kadın İşçiler Dayanışma Projesinde yer almıştır.


TRT Kanalının düzenlediği Sınıf 2011 TV Programında Psikolojik Danışman olarak  görev almıştır.
Maltepe Belediyesi işbirliği ile  ergen psikolojisi üzerine seminerler vermiştir.


Doğa Koleji'nin düzenlediği ergen psikolojisi konferanslarında, Kavram Meslek Yüksek Okulu'nun düzenlediği Kadın Girişimciler Panelinde, Bil Dersaneleri eğitim panellerinde konuşmacı olarak yer almıştır. Eylül 2005 – 2006 yılları arasında  Bilfen Okulları Psikolojik Danışman , Ağustos 2006 – 2009 Dilko Eğitim Kurumları Psikolojik Danışman, Nisan 2008-2012 Yapboz Anaokulu Kurucu müdürü olarak görev almıştır.


Ekim 2008 yılından bu yana  Yakaza Psikoloji de Psikolojik Danışman olarak ergen, yetişkin, aile ve çift alanlarında çalışmaktadır.

bottom of page