top of page

UZMANLAR

Dilara ÖZDEMİR | Psikolog  | Oyun Terapisti

dilara-ozdemir.png

2016 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesin'de Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır.

Eğitim hayatı boyunca okulunun düzenlediği uluslararası kongrelerde düzenleyici üye göreviyle aktif rol almış, aynı zamanda özellikle okul öncesi eğitim alma şansı bulamayan çocuklarla gönüllü olarak çalışmıştır. Lisans öğrenimi sırasında zorunlu stajını Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesin'de; gönüllü stajlarını ise Sizdrama Sanat ve Eğitim Merkezi ve Özel Beyaz Merdiven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapmıştır. Mezun olduktan sonra staj yapmış olduğu Sizdrama Sanat ve Eğitim Merkezin'de 1 yıl süreyle psikolog ve oyun terapisti olarak görev yapmıştır.

       

Danışan Merkezli, Esnek Sıralı ve Dışavurumcu Oyun Terapileri, Gelişimsel Temas, Filial Terapi eğitimlerinin yanında; Denver II Gelişimsel Tarama, Gessell Gelişim Figürleri, Frostig Gelişimsel Görsel Algı, Good Enough - Harris İnsan Resmi Çizme, Metropolitan Okul Olgunluğu testleri ve Ankara Gelişim Tarama Envanteri  eğitimlerini . tamamlamıştır. Eylül 2019 itibariyle Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimine başlamıştır.

 

2017 yılından itibaren Yakaza Psikoloji bünyesinde çocuk-ergen alanında danışan görmektedir. Aynı zamanda özel bir anaokulunda psikolog olarak çalışmaktadır.

bottom of page