top of page

UZMANLAR

Elçin YARLI | Psikolog 

elcin yarli

Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Lisans eğitimini 2018 yılında gerekli çalışmaları onur derecesiyle tamamlamıştır. 2019 yılında başladığı Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini sürdürürken aynı zamanda uzmanlık ünvanını almak için İstanbul Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tezli) programında yüksek lisans yapmaktadır.

Bilişsel ve Davranışçı Terapi Teori ve Beceri Eğitimi ve Cinsel Terapi Teori Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Wisc-r Zeka Testi, Çocuk Objektif Testleri, Stanford Binet Zeka Testi, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi, Denver Gelişim Tarama Testi eğitimlerini tamamlamıştır. 

Lisans öğrenimi sırasında Yakaza Psikoloji’de gönüllü olarak çalışmalara başlamıştır ve lisans öğreniminin zorunlu staj görevini Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi esnasında Maltepe Üniversitesi , SOYAÇ ve Maltepe Kaymakamlığı işbirliği ile “Liseden Üniversiteye Gençler Birlikte” projesine katılmıştır. Proje kapsamında, SOYAÇ tarafından geliştirilen “bağlanma ilişkisinin tesisi yoluyla akran temelli terapötik yaklaşım” çalışma modeli ile okul terki riski olan lise öğrencileriyle çalışmalar yapmış ve öğretim elemanları tarafından düzenli süpervizyon ve eğitimlerle desteklenmiştir.

2018-2019 yılları arasında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak öğrenci-öğretmen ilişki gözlemleri, psikolojik test uygulamaları, bireysel ve aile görüşmeleri, veli seminerleri yapmıştır.

2019 yılından bu yana bir anaokulunda yarı zamanlı psikolog olarak öğrenci-öğretmen gözlemleri, veli görüşmeleri, aile danışmanlık seminerleri, psikolojik test uygulamaları yapmaktadır.

Yakaza Psikoloji’de psikolog ve cinsel terapist olarak ergen, yetişkin ve çift (cinsel terapi ) alanlarında çalışmaktadır.

bottom of page