top of page

UZMANLAR

Gamze TOK | Psikolojik Danışman / Aile Danışmanı 

gamze-tok.jpg

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  mezunudur. Ardından aynı üniversite de Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Dinamik Terapi ekolleri ile çalışmakta, süpervizyon çalışmalarını devam ettirmektedir.

 Wisc-r Zeka Testi, Çocuk Objektif Testleri, Temel Ennegram Eğitimi, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi, Resim Yorumlama Eğitimi, Üstün Yetenekliler için Farklılaştırılmış Öğretim Programı, AD-IP, Klinik Görüşme Teknikleri eğitimlerini tamamlamıştır.

 Lisans öğrenimi sırasında Yakaza Psikoloji’de gönüllü olarak çalışmalara başlamış çocuk ve ergen danışanları yakından gözlemleme, çocuk danışanlarla gelişim testleri, resim yorumlama tekniği gibi alanlarda birebir çalışmalar yürütmüştür. Lisans öğreniminin zorunlu staj görevini Beşiktaş Anadolu Lisesi ve özel okullarda tamamlamıştır. Lisans eğitimi esnasında Psikodrama Yaşantı Grubu, Yaratıcı Drama,  Mindfulness Grup Yaşantısı,  Söz Küçüğün Grup Çalışması gibi birçok grup çalışmasında ve proje de yer almıştır.

2018-2019 yılları arasında  özel bir kolejde psikolojik danışman olarak yer almış, bireysel öğrenci ve aile görüşmeleri, veli-öğrenci seminerleri, öğrenci-öğretmen ilişki gözlemleri, veli atölyeleri, psikolojik test uygulamaları yapmıştır.

2019 yılından bu yana Yakaza Psikoloji’de  Eğitim Koordinatörü görevini sürdürmekte aynı zamanda psikolojik danışman/aile danışmanı olarak  ergen, yetişkin ve aile-çift alanlarında çalışmaktadır.

bottom of page