top of page

UZMANLAR

Selin Karabulut | Uzman Psikolog | Aile ve Çift Terapisti, Psikoonkolog

selinkarabulut.jpg

Uzman Psikolog Selin Karabulut  2004 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini, 2013 yılında da İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ikinci üniversitesini uzaktan eğitim şeklinde okumaktadır.

 

Klinik deneyimine 2006 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde başlayan Karabulut, eş zamanlı olarak 2007 yılından itibaren de ARM Psikiyatri kliniğinde vaka görmeye başlamıştır.

 

2007-2012 yılları arasında 700 saatlik uluslar arası sertifikalı Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamış ve bu konuda Türkiye ve 40 avrupa ülkesinde yetkilendirilmiştir. Eğitimini Dr. Murat DOKUR’dan almış, kendisi ile psikiyatri kongrelerinde ayrıca çalışmaları olmuştur. 2007 yılından beri aktif olarak bireysel danışanlarla ve çiftlerle çalışan Karabulut’un özel ilgi alanı ve uzmanlığı böylece çiftler ve çift ilişkileri olmuştur.

2014 yılından beri Anadolu Sağlık Merkezi’nde kadrolu çalışan Karabulut  2014-2016 yılları arasında aldığı 100 saatlik psikoonkoloji eğitiminden sonra aktif ve çok yoğun olarak kanser hastalarıyla da çalışmaya başlamıştır. Psikoonkoloji konuşunda uzmanlaşan Karabulut bu konuda eğitim ve süpervizyon da vermektedir. Halihazırda “PSİKOONKOLOJİ-KANSER PSİKOLOJİSİ”, “KANSER HASTALARINDA PSİKOTERAPİ”, “KANSER HASTALARI İLE KOGNİTİF TERAPİ”  “Terminal Dönem Kanser Hastaları ve Aileleri ile Çalışmada Yas” konularında kanser hastalarıyla çalışmakta olup,  yetişkinlerle aile ve çift terapisi , aile danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, evlilik danışmanlığı, ilişki problemleri, bireysel terapiler, duygudurum bozuklukları, depresyon , yas süreci, travmalar, stres ile ilgili klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Nöropsikolojik testler, Rorschach, MOXO test uygulayıcı yetkinliğine ve sertifikalarına sahiptir.

 

İngilizce klinik görüşme de yapabilen Karabulut, ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu yetişkinlere de hizmet verebilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği 

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

bottom of page