top of page

UZMANLAR

Başak BAYKAL | Uzman Klinik Psikolog 

basak-baykal.png

2013 yılında İstanbul Beykent Üniversitesi (%100 BAŞARI BURSU) Psikoloji bölümünden başarıyla mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında, Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Polikliniğinde staj yaptı. 2017 yılında girmiş olduğu Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini onur derecesiyle tamamladı ve Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazandı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde 2 dönem boyunca danışan gördü ve NP Beyin Hastanesinde stajını yaptı. 2016 yılından itibaren İstanbul Anadolu yakasında aktif olarak danışan gören Başak Baykal özellikle 'Ergen ve Yetişkin' terapisti olup, Bilişsel Davranışçı terapi ve Çözüm Odaklı Terapi uygulamaktadır.

Yaygın olarak çalıştığı uzmanlık alanları: Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Yeme Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Bozukluk, Panik Atak, Sosyal Fobiler, Özgül Fobiler, Sınav Kaygısı, Uyku Bozuklukları, Stres, Öfke ve Kişiler Arası İlişki Problemleri.

Diğer eğitimleri;
-Prof. Dr. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kuramsal eğitim, Terapistlik Sertifikası
- Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Emre Sargın Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon Uygulamalı Eğitim
(Yüksek Lisans Dersi Kapsamında)
-Yrd. Doç. Dr. Rukiye Hayran-Pozitif Psikoterapi
-Doç. Dr. Zümra Atalay-Bilinçli Farkındalık/Mindfulness Atolyesi
-Klinik Psikolog Hilal Bebebk-Metakognitif Terapiler Atolyesi


Uzmanlık Tezi
ÖZEL EĞİTİM ALANINDA ÇALIŞAN BİREYLERİN MESLEK FARKLILIKLARINA GÖRE TÜKENMİŞLİK, ÖZ-ETKİLİLİK VE EMPATİK EĞİLİM DÜZEYLERİ VE SOSYO-DEMOGRAFİK ÖZELLİKLERİ ARASINDAKİ İLİŞKİ. -
T.c. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans Bitirme Tezi. Haziran 2019, İstanbul.


Tez Danışmanı; Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Emre SARGIN

bottom of page