top of page

UZMANLAR

Aleyna DURDU | Psikolog | Oyun Terapisti

aleyna durdu

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü, Fen Edebiyat Fakültesinde tamamlamıştır. 5 yıllık eğitim süresi boyunca 3 yılı Yakaza Psikoloji ve Espera Danışmanlık Merkezinde yarı-zamanlı çalışmıştır. 2 yıl klinik stajını Rana Beşe Sağlık Polikliniğinde, Psikiyatri stajını ve asistanlığını Osman Ağa Önal önderliğinde tamamlamıştır.

 

Erenköy Ruh ve Sinir Hatalıkları Hastanesinin AMATEM biriminde gönüllü stajını yetişkin bağımlılığı üzerine tamamlamıştır. Uygulamalı staj süreci boyunca çocuk, ergen ve yetişkin danışan gözleme ve çocuklar ile çizim testleri uygulama alanında çalışmıştır. 2022 yılında çocuk danışanlar ile çalışabilmek için Byron Nortan ve Nilüfer Devecigil’in ortak katkıları ile sunulan Deneyimsel Oyun Terapisi( DOT) eğitiminin tamamlamış ve süpervizyon kapsamında çocuk danışan görmeye başlamıştır. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu önderliğinde yürütülen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamış ve danışan görmeye devam etmektedir. Lisans eğitimi sürecinde HİRAETH Derneği bünyesinde mülteci çocuklar ile sosyal destek programında çalışmıştır. Halen

 

Yakaza Psikoloji bünyesinde çocuklar ile Deneyimsel Oyun Terapisi ekolünde ergen ve yetişkin danışanlarla Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünde danışan görmektedir.

bottom of page