top of page

UZMANLAR

Aylin AYDEMİR | Uzman Klinik Psikolog 

aylin-aydemir.jpg

Uzman klinik psikolog Aylin AYDEMİR (Lisanslı Psikoterapist)
2005 yılında temel lisans eğitimini psikolojide tamamlamasının ardından Gelişim ve klinik psikolojide uzmanlığını almıştır. 2007-2010 yılları arasında çocuk ve ergenler ile çalışmış ve bu dönemde aleksitimi ve obezite üzerinde araştırma yaparak tezini tamamlamıştır. 


Amerika’da Akıl Sağlığı Danışmanlığı (Mental Health Counseling) ve (Brain Spoting) Zihin Odaklama Eğitimleri ile EMDR (eye movement desensitization and reprocessing), Göz Haraketleri ile Sistematik Duyarsızlaştırma ve Yeniden işlemleme, EMDR ile fibromiyoloji,ağrı, fobi, korku, anksiyete tedavisi, travma çözümleme eğitimi, Bilişsel Davranışçı terapi (Cognitive Behaviroal Therapy), Stratejik Aile Terapisi, Aile danışmanlığı, Boşanma ve çift danışmanlığı gibi alt uzmanlık alanları da yer almaktadır.

Bunun yanı sıra dünyada alanındaki gelişmeleri yakından takip eden Uzm. Klinik Psikolog AYDEMİR, Prof Dr Tina Virginia’dan sanal gerçeklik (virtual Reality) terapisi eğitimi alarak ve fobi, anksiyete, depresyon, panik atak alanındaki çalışmalarına yeni bakış açısı getirerek psikoterapi ile teknolojinin mükemmel uyumunu klinik çalışmalarına yansıtmaktadır.

Meslek hayatı boyunca pek çok proje, eğitim ve araştırmaya imza atmış olan Aydemir travma mağdurları ile alan çalışmalarına katılmış ülkemizde gerçekleşen van depremi sonrası travma mağuru depremzedeler ile uzun soluklu çalışmalarda bulunmuş yanı sıra yine her türlü şiddete maruz kalmış olan kadın ve çocuklar ile de saha çalışmalarında aktif şekilde bulunmuş.   2005 yılından beri klinisyen olan Aydemir alanda çalışan uzmanlara yönelik çeşitli eğitim ve süpervizyon   desteği vermekte ve bununla birlikte  bilgi birikimi ve tecrübelerini aktaran kitabı da yazım aşamasındadır.

 
Halen Amerika’da ve Türkiye’ de süpervizyon eğitimlerine devam etmekte olan Aydemir 2005 yılından beri yüzlerce danışan ile çalışmıştır. Uzman Klinik Psikolog Aylin Aydemir ARM psikiyatri Psikoterapi Merkezinde uzman klinik psikolog olarak hizmet vermektedir.

bottom of page