top of page

UZMANLAR

Ebru KARATAŞ | Uzman Psikolog

uzm-psk-ebru-karatas.jpg

Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde 2014 yılında tamamlamıştır. Öğrenciliği sürecinde İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübünün yönetiminde ve Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma grubu içerisinde aktif rol almıştır. İstanbul Üniversitesinin hastanelerinin psikiyatri servislerinde (Çapa ve Cerrahpaşa)poliklinik, kapalı servis ve KLP stajları yapmıştır. Sonrasında yine üniversitenin kurum kreşinde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. Ardından yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde sürdürmüştür. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri sürecinde İstanbul Üniversitesi ve Koç Üniversitesinde çeşitli projelerde asistan öğrenci olarak yer almıştır. İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir.


Uzmanlık eğitimi sürecinde aileler , çocuklar ve ergenlerle çalışma alanına yönelmiş ve buna bağlı olarak çeşitli eğitimler almıştır. Yüksek lisans kapsamında çocuklara uygulanan testlerle ilgili eğitimini tamamlamıştır. Projektif Testler Eğitimi’ni Rorschach ve Projektif testler derneğinden edinmiştir.

Daha sonra Oyun Terapisi, WISC-IV (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV), Denver II eğitimlerini tamamlamıştır. Stanford Binet testinin beşinci ve güncel versiyonunun Türkiye uyarlama çalışmasında görev almıştır .

Terapistlik için süpervizyon eğitimlerini sürdürdüğü esnada Eğiticinin Eğitimi sürecini de yürüterek eğitmen olmuştur . İşitme engelli çocuklara da psikolojik destek verebilmek için İşaret Dili eğitimi almıştır. Çeşitli kurum ve kuruluşlara bağlı olarak psikologluk ve eğitmenlik yapmıştır . Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği ve Türk Psikologlar Derneği aktif üyesidir.

Temel olarak boşanma ve ebeveynlik süreçleri, okul ve aile ile ilgili davranış problemleri, gelişim ve zeka takibi , zeka testleri, üstün zekalılarda psikolojik sağlık gibi alanlarda çalışmakta ve oyun terapisi uygulamaktadır.

bottom of page