top of page

UZMANLAR

Tuğçe ALKAN |  Psikolog

tugce alkan psikolog

Psikoloji lisans eğitimini 2022 yılında Marmara Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamlayarak psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

 

Lisans eğitimi sürecinde Yakaza Psikolojide stajyer psikolog olarak stajını tamamlamış üniversitesinin psikoloji kulübu kurumunda aktif rol oynamıştır. Uzmanlık alanını nitelikli kılmak adına; Dr. Itır Tarı Cömert’ten Bilişsel Davranışçı Terapisi eğitimini almış buna ek olarak Çift Terapisi ve Kısa Süreli Çözüm Odakli Terapi eğitimini tamamlamıştır. Alkan, eğitimini aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi sürecini alanın uzmanlarından aldığı süpervizyonlar eşliğinde tamamlamıştır. Halen eğitimlerini ve süpervizyonlarını sürdürmeye devam etmektedir.


Uzmanlık eğitimi sürecinde aileler , çocuklar ve ergenlerle çalışma alanına yönelmiş ve buna bağlı olarak çeşitli eğitimler almıştır. Yüksek lisans kapsamında çocuklara uygulanan testlerle ilgili eğitimini tamamlamıştır. Projektif Testler Eğitimi’ni Rorschach ve Projektif testler derneğinden edinmiştir.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Valiliği iş birliğinde yürütülen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında özel tasarlanan “Gezen Sinema”da psikolog olarak yer alan Alkan, bu görevini proje bazlı yerine getirmektedir.

2022 yılından bu yana profesyonel olarak; ergenler ve yetişkinlere Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimli obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, kendini tanıma, dikkat eksikliği, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, , öfke problemleri, yaygın kaygı bozukluğu, fobiler, aile içi çatışmalar, sosyal kaygı, sınav kaygısı, yas, sosyal ve ilişkisel problemler, iletişim problemleri, özgüven eksikliği gibi çeşitli konularda psikoterapi hizmeti vermektedir

.

Yakaza Psikoloji bünyesinde yetişkin ve ergen alanında çalışmalarını yürütmektedir.

bottom of page